pijnklachten

 

De arts zei: ‘Leer er maar mee leven’. Ik koos anders.

Ik had diverse klachten: pijn door artrose in mijn linkerhand en linkerduim, en pijn door een ontsteking of RSI (dat is nooit echt goed vastgesteld) in mijn rechterschouder. Hierdoor had ik veel pijn en slapeloze nachten. Ik kon alleen werken met pijnstillers.

Mijn huisarts gaf aan dat ik 6 tot 12 weken rust moest houden voor mijn schouder. Met de pijn in mijn hand moest ik leren leven en ‘daar moest ik het maar met mijn werkgever over opnemen’. Voor de pijn in mijn duim werden foto’s gemaakt in het ziekenhuis, die de slijtage in het gewricht bevestigden.

Niet werken was voor mij geen optie, ook omdat ik zelfstandig ondernemer ben. Maar ik wilde me er ook niet bij neerleggen. Misschien als ik 70 of 80 was… maar zelfs dan niet.

Ik heb nog een heel leven voor me. Ik wil mijn bedrijf verder uitbouwen. Ik heb jonge kinderen waar ik voor wil zorgen en leuke dingen mee wil doen.

Ik sta open voor alternatieve behandelingen en ben nieuwsgierig. Niet ieder mens weet alles — dus ook dokters niet. Dat betekent niet dat ik geen respect heb voor reguliere artsen, maar hun eindoordeel is voor mij niet bindend.

Na de diagnose ben ik zelf actief gaan zoeken naar oplossingen. Praktisch, zoals het aanpassen van mijn werkplek zodat ik langer achter de computer kon zitten. Maar ook door massages, zodat de pijn in mijn schouder beperkt bleef tot de ‘zieke plek’ en niet mijn hele arm en rug beïnvloedde.

Via een collega kreeg ik een aanbeveling. Wim had haar eerder van migraine afgeholpen. Toen mijn klachten verergerden, maakte ik een afspraak.

Na de eerste behandelingen was de dagelijkse pijn verdwenen. Na meerdere behandelingen bleef de pijn ook weg tijdens het sporten. Bij zware inspanning voel ik het soms nog, maar niet zodanig dat ik pijnstillers nodig heb.

Soms moet ik nog letten op mijn houding achter de computer — wat eigenlijk een goed teken is. Mijn klachten zijn voor ongeveer 90% verminderd. Ik kan weer sporten, werken en voor mijn kinderen zorgen.

Naast de artroseklachten had ik ook vaak hoofdpijn en hooikoorts.

Daar ben ik gelukkig ook vanaf — een mooie bonus.

 

Bel voor een afspraak voor een intake: 06-34084825

 

Plan een vrijblijvend oriëntatiegesprek en ontdek wat er voor jou mogelijk is. Bel 06-34084825 voor een afspraak.